Katalogi

Katalog książek

Komputerowy katalog druków zwartych, które znajdują się w Bibliotece. Katalog jest uzupełniany o bieżące nabytki i jednocześnie wprowadzane są do niego książki z retrokonwersji katalogu kartkowego. Katalog kartkowy jest katalogiem zamkniętym i zawiera tylko książki wydane do 1990 r.; wszystkie publikacje wydane po roku 1990 są wprowadzane wyłącznie do katalogu komputerowego. Baza zawiera opisy ok. 72 tys. druków polskich i zagranicznych.

Katalog czasopism

Komputerowy katalog wydawnictw ciągłych gromadzonych przez Bibliotekę zawiera opisy ponad 700 tytułów czasopism(polskich i zagranicznych). Zbiory dostępne są również w formie katalogu kartkowego.

Katalog zbiorów specjalnych

Jest to katalog filmów, dokumentów dźwiękowych, dokumentów elektronicznych oraz nut, posiadanych przez Bibliotekę. Zbiór ma charakter edukacyjny i może służyć jako pomoc dla nauczycieli i katechetów.

Katalog prac dyplomowych

Katalog zawiera opisy prac seminaryjnych i magisterskich napisanych w Wyższym Seminarium Duchownym Śląska Opolskiego oraz na Wydziale Teologicznym UO. Każdy czytelnik może mieć wgląd w powyższe prace jedynie za okazaniem pisemnej zgody Dziekana Wydziału Teologicznego UO.
Katalog jest uzupełniany na bieżąco.

Opolska Bibliografia Teologiczna

Baza zawiera szczegółową bibliografię zawartości publikacji wydawanych przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Uwzględnione są w niej czasopisma: “Liturgia Sacra”, “Scriptura Sacra”, “Studia Oecumenica” i “Studia Teologiczno-Historyczne Śląska Opolskiego” oraz prace zbiorowe wydawane w ramach serii, m.in.: “Colloquia Theologica”, “Integracja i Ekumenizm”, “Opolska Biblioteka Teologiczna”, “Sympozja”, “Człowiek – Rodzina – Społeczeństwo” i “Z dziejów kultury chrześcijańskiej na Śląsku”.

Katalog ALEPH

Do Państwa dyspozycji oddajemy wyszukiwarkę w katalogu głównym Biblioteki UO – ALEPH

iBUK

Zapraszamy do korzystania z serwisu ibuk.pl (internetowa biblioteka)

Canon Law

Zapraszamy do korzystania z katalogu mikrofisz zawierających źródła prawa kanonicznego Canon Law a Basic Collection