Duszpasterstwo Pracowników Akademickich

Program spotkań Duszpasterstwa Pracowników Akademickich
w semestrze letnim 2022/23

  • luty-kwiecień – WIELKOPOSTNE WYKŁADY OTWARTE
  • czwartek 9 marca godz. 18.00 (kościół „na górce”) – MSZA ŚW. z okazji Święta Uniwersytetu Opolskiego; przewodniczy bp prof. dr hab. Jan Kopiec
  • 22-23 kwietnia 2023 – PIELGRZYMKA do miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II „w stulecie” jego urodzin (Wadowice–Kalwaria Zebrzydowska–Ludźmierz–Zakopane–Kraków)
  • sobota 27 maja godz. 17.30 (sanktuarium św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim) – AKADEMICKA MAJÓWKA: msza św. niedzielna + nabożeństwo majowe + cateringowa kolacja. Mszy św. będzie przewodniczyć miejscowy proboszcz – ks. prałat Jan Polok. Podsumowując tym spotkaniem kolejny rok „duszpastersko-akademicki”, chcemy w miejscu czci patrona chroniącego od zarazy dziękować Bogu za wychodzenie z pandemii, a także radować się wspólnotą stołu. UWAGA! Udział w majówce proszę zgłosić najpóźniej do 10 maja! (mailowo lub tel. 77 44 12 805).

Zachęcam również do obejrzenia filmików z mini-wykładami na temat „Wojna i pokój” w ramach najnowszej edycji OPOLSKIEGO FORUM TEOLOGII. Wykłady te zostały przygotowane przez naszych opolskich teologów i niebawem będą dostępne na stronie WT UO.

Poza tym jeszcze jedna zachęta, a mianowicie do wysłuchania audycji o naszym Duszpasterstwie. Prowadzona przez dr Ewę Skrabacz audycja miała miejsce 2.02.2023 r. i jest do odsłuchania na stronie Radia Doxa lub na stronie WT UO. Cieszę się, że w programie wzięły udział też panie Krystyna i Anna, którym niniejszym dziękuję za owocną współpracę.

Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa i zapraszam serdecznie na nowe spotkania!

ks. Marcin Worbs
kapelan-duszpasterz pracowników akademickich

DUSZPASTERSTWO PRACOWNIKÓW AKADEMICKICH zostało powołane do życia 15 lipca 2000 r. przez ks. abpa prof. dra hab. Alfonsa Nossola na życzenie uczestników uniwersyteckiej pielgrzymki do Rzymu z okazji Roku Jubileuszowego. W zamierzeniu swym pragnie wyjść naprzeciw potrzebom religijnym pracowników wszystkich opolskich uczelni i przyczynić się do większej integracji opolskiego środowiska akademickiego. Główne inicjatywy Duszpasterstwa to:
  • letnie wyjazdy o charakterze pielgrzymkowym i studyjnym
  • jesienne spotkania dyskusyjne poświęcone zagadnieniom filozoficznym, teologicznym i społecznym
  • styczniowe spotkania opłatkowo-noworoczne
  • Wielkopostne Wykłady Otwarte
  • wspólna modlitwa za żyjących i zmarłych pracowników uczelni opolskich