Bazy danych

Przewodnik Bibliograficzny (PB)

Przewodnik Bibliograficzny to podstawowa narodowa bibliografia obejmująca wszystkie dziedziny wiedzy. W formie drukowanej wychodzi od 1946 r. Tworzona jest przez Bibliotekę Narodową na podstawie egzemplarza obowiązkowego, rejestruje produkcję wydawniczą z terenu Polski, niezależnie od języka. Baza ta zawiera opisy książek wydawanych w Polsce od 1982 r. i jest na bieżąco aktualizowana. Baza dostępna jest na stronie Biblioteki Narodowej PB (1973- )

Bibliografia Zawartości Czasopism (BZCz)

Baza zawiera opisy artykułów i recenzji zawartych w czasopismach ze wszystkich dziedzin wiedzy, wydawanych w Polsce od 1996 r. Tworzona jest przez Bibliotekę Narodową i jest na bieżąco aktualizowana. Baza dostępna jest na stronie Biblioteki Narodowej BZCZ (1996-2004) oraz BZCZ (2005- )

ATLA Religion Database

Baza tworzona przez American Theological Library Association. Zawiera ponad 1 mln opisów bibliograficznych pochodzących z literatury religijnej i religioznawczej publikowanej w ponad 34 językach, w tym ok. 350 tys. rekordów z ok. 1400 tytułów czasopism, ponad 150 tys. cytowań bibliograficznych z 14 tys. prac zbiorowych oraz ok. 350 tys. cytowań recenzji książek. Zakres tematyczny bazy obejmuje: studia biblijne, historię Kościoła, etykę i filozofię religii. Baza zawiera opisy bibliograficzne od 1949 roku i jest na bieżąco aktualizowana. Baza dostępna jest z komputerów sieci Uniwersytetu Opolskiego na platformie:EBSCOhost Web

Katalog ALEPH

Do Państwa dyspozycji oddajemy wyszukiwarkę w katalogu głównym Biblioteki UO – ALEPH

iBUK

Zapraszamy do korzystania z serwisu ibuk.pl (internetowa biblioteka)

Canon Law

Zapraszamy do korzystania z katalogu mikrofisz zawierających źródła prawa kanonicznego Canon Law a Basic Collection