Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskie oraz Urzędem Miasta Opole, organizują konkurs wiedzy Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie, 9 edycja: Piłka Nożna. Etyka i fair play na boisku i poza nim. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych i polega na zaprezentowaniu posiadanej wiedzy w formie testu przygotowanego przez organizatorów. Pytania w teście ułożone są z zakresu wiadomości podanych w literaturze przedmiotu. Celem konkursu jest propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem, jak również tematyki związanej z piłką nożną. Celem olimpiady jest również propagowanie wśród młodzieży idei sportu, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Konkurs wpisuje się w takie akcje jak „Kibicuję Fair Play”, „Stop zwolnieniom z WF-u” oraz projekt MEiN oraz Gościa Niedzielnego „Legendy sportu II RP”.

Tematyka projektu nawiązuje do odbywających się w dniach 20 listopada – 18 grudnia XXII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Katar 2022.
Tegoroczna edycja Olimpiady Wiedzi Wartości w Sporcie zakłada także czynny udział w projekcie nauczycieli–opiekunów uczniów biorących udział w konkursie.

Szczegóły na stronie Wydziału Katechetycznego.

Grant z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu Wsparcie dla edukacji – Edukacja przez sport realizowany przy współpracy Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego