Duszpasterstwo Nauczycieli Akademickich serdecznie zaprasza na I w tym semestrze spotkanie dyskusyjne w piątek, 18 października o godz. 19.00 w Sali Duszpasterskiej na Wydziale Teologicznym UO (ul. Drzymały 1a).
W ramach spotkania zostaną wygłoszone dwa referaty:
  • „Bogactwo tradycji antycznej” (prof. dr hab. Joanna Rostropowicz),
  • „Tradycja i tradycje w Kościele” (ks. prof. dr hab. Tadeusz Dola).
Z racji jubileuszu XX-lecia w tym roku akademickim spotkania będą miały charakter dwugłosu, na który składać się będzie wypowiedź osoby związanej z Duszpasterstwem, będąca wyrazem jej naukowych zainteresowań i doświadczeń, a także nawiązujące do tejże wypowiedzi wystąpienie teologa, przybliżające jakąś ważną cechę misji Kościoła. Zapraszam wszystkich zainteresowanych Szanownych Pracowników opolskich uczelni, zarówno dotąd uczestniczących w spotkaniach, jak i nowych uczestników.
Jednocześnie informuję, że semestralny program spotkań Duszpasterstwa jest dostępny na podstronie Wydziału Teologicznego.
ks. dr hab. Marcin Worbs, prof. UO
kapelan-duszpasterz nauczycieli akademickich