Oferujemy studia stacjonarne:
a także studia niestacjonarne:
Studia stacjonarne
Moduł katechetyczny przygotowuje osoby świeckie do nauczania religii i etyki w szkołach i na parafiach, do pracy w poradniach rodzinnych. Wykłady z filozofii i historii Kościoła dają solidną naukową podbudowę dla lepszego zrozumienia teologii, współczesnego świata i człowieka. Przedmioty teologiczne uczą postaw otwartych na dialog z innymi wyznaniami i religiami. Obejmują one m.in. egzegezę ksiąg Starego i Nowego Testamentu, traktaty dogmatyczne, teologię moralną oraz pastoralną. Absolwenci – dzięki wykładom z psychologii, pedagogiki i dydaktyki, a także zajęciom z dydaktyk kierunkowych i praktykom – uzyskują kwalifikacje do nauczania na wszystkich poziomach edukacyjnych.
Moduł kapłański przeznaczony jest dla mężczyzn nieżonatych. Przygotowuje przyszłych duchownych diecezji opolskiej i gliwickiej do wykonywania posług religijnych związanych z przyjęciem sakramentu kapłaństwa, uczy różnych form pracy duszpasterskiej, jak również przygotowuje do nauczania religii i etyki w szkołach. W ramach modułu kapłańskiego prowadzi się wyłącznie studia dzienne, które uwarunkowane są przyjęciem i formacją w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu (więcej informacji).
Teologia – opis kierunkowych efektów uczenia się
Teologia – Tabela pokrycia obszarowych efektów kształcenia – 2017/18
Studia niestacjonarne
Niestacjonarne studia jednolite magisterskie na kierunku Teologia proponowane są w ramach modułu katechetycznego.
Moduł katechetyczny przygotowuje przede wszystkim do nauczania religii i etyki w szkole oraz prowadzenia katechezy w parafii. Wykłady z filozofii i historii Kościoła dają solidną naukową podbudowę dla lepszego zrozumienia teologii, współczesnego świata i człowieka. Przedmioty teologiczne uczą postaw otwartych na dialog z innymi wyznaniami i religiami. Obejmują one m.in. egzegezę ksiąg Starego i Nowego Testamentu, traktaty dogmatyczne, teologię moralną oraz pastoralną. Absolwenci tego kierunku – dzięki wykładom z psychologii, pedagogiki i dydaktyki, a także zajęciom z dydaktyk kierunkowych i praktykom w szkołach – uzyskują kwalifikacje do nauczania religii i etyki na wszystkich poziomach edukacyjnych.
Studia z teologii stwarzają możliwość:
Wydział Teologiczny
ul. Wojciecha Drzymały 1A
45-342 Opole
tel. (+48) 77 44 23 768
e-mail: dziekanatwt@uni.opole.pl
Uniwersytet Opolski
ul. Kopernika 11a
45-040 Opole
Rektorat
tel.: 77 541 59 03
Biuro Kanclerza
tel.: 77 541 60 70
NIP: 754-000-71-79
Regon: 000001382