Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego zaprasza Szanownych Pracowników opolskich uczelni na pierwsze spotkanie w ramach Interdyscyplinarnego Areopagu w piątek 22 października o godz. 19.00 w dużej sali wykładowej na I piętrze (ul. Drzymały 1a).
 
Tematem całego cyklu spotkań będzie przesłanie ekologicznej encykliki papieża Franciszka Laudato si’, jeszcze bardziej aktualne i ważne dziś w kontekście pandemii oraz coraz częstszych i coraz bardziej tragicznych w skutkach anomalii pogodowych niż kiedyś. Interdyscyplinarne ujęcie ma poszerzyć i pogłębić spojrzenie na wybraną problematykę, a także umożliwić lepsze poznanie badań prowadzonych przez opolskich naukowców. Stąd zaproszenie do współpracy kierowane do wszystkich pracowników opolskich uczelni, niezależnie od ich światopoglądowych przekonań.
 
W trakcie najbliższego spotkania zostaną podjęte następujące tematy:
  • Co się dzieje w naszym globalnym domu? Refleksje chemiczki wokół I rozdziału ekologicznej encykliki papieża Franciszka „Laudato si’” (prof. dr hab. inż. Krystyna Czaja)
  • Ewangelia stworzenia. Refleksje biblisty wokół II rozdziału encykliki „Laudato si’” (ks. dr Łukasz Florczyk)
 
W imieniu organizatorów zapraszam wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza tych, którym bliskie są sprawy ochrony naturalnego środowiska.
ks. prof. dr hab. Marcin Worbs