Kolejna Letnia Szkoła „Musique sacrée – instrument du dialogue oecuménique” („Muzyka sakralna – instrumentem dialogu ekumenicznego”) w tym roku ma miejsce na przełomie sierpnia/ września na terenie sanktuarium w La Salette k/Grenoble. W celu podniesienia jakości kształcenia studenci i nauczyciele akademicy muzykologii Uniwersytetu Opolskiego (dr hab. Grzegorz Poźniak, prof. UU, dr Ewelina Szyndzierlorz) są współorganizatorami Szkoły, w której biorą udział zgłoszeni uczestnicy z terenu całej Francji i kilku krajów Europy.

W ramach tego spotkania odbywa się debata na temat ekumenicznego przesłania sanktuariów maryjnych w Europie. Natomiast warsztaty muzyczne („Śpiewy maryjne – instrumentem dialogu ekumenicznego”) to okazja do poszerzenia swojej wiedzy o różnorodnych formach kultury muzycznej na terenie Francji oraz krajów sąsiednich. Zebrane doświadczenie pomoże w organizowaniu podobnych, międzynarodowych spotkań akademickich. Koordynatorem całości wydarzenia jest ks. prof. dr hab. Stanisław Rabiej.