Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych – Teologia Ciała. To unikatowa w skali kraju propozycja dydaktyczna inspirowana nauczaniem św. Jana Pawła II i jego wizją człowieka, cielesności oraz relacyjności.
Program studiów odpowiada na współczesne wyzwania antropologiczne i kulturowe, łącząc refleksję teologiczną, filozoficzną i społeczną. Studia mają charakter interdyscyplinarny i są skierowane do wszystkich zainteresowanych pogłębioną refleksją nad człowiekiem – szczególnie teologów, katechetów, pedagogów, psychologów, duszpasterzy, doradców rodzinnych oraz pracowników edukacji i mediów.
Studia będą realizowane w trybie niestacjonarnym i potrwają dwa semestry. Rekrutacja rusza 1 czerwca 2026 r. Szczegółowe informacje dostępne są na tej stronie.
Warto podjąć te studia, żeby dobrze poznać to, co jest wielkim chrześcijańskim skarbem – mówi ks. dr Łukasz Libowski, kierownik studiów. – zob. artykuł w Gościu Niedzielnym