Szanowni Państwo,

w najbliższy czwartek, 13 października, odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. To nasze wielkie święto, podczas którego chcemy na nowo poczuć się jedną wielką rodziną akademicką. W związku z tym serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu: bądźmy razem i pokażmy światu, że teologia i orientalistyka chrześcijańska mają przyszłość!

Gośćmi honorowymi uroczystości będą:

• ks. abp prof. dr hab. Alfons Nossol, pierwszy Wielki Kanclerz WTUO
  • ks. dr hab. Waldemar Cisło, prof. UKSW, dyrektor polskiej sekcji organizacji “Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

Plan uroczystości.
16.00 – Msza św., po niej zasadzenie dębu papieskiego
17.00 – słowo Dziekana WT UO
17.15 – słowo Wielkiego Kanclerza WT UO ks. bp dr. hab. Andrzeja Czai