Informujemy, że uroczystości pogrzebowe śp. ks. prof. dra hab. Helmuta Sobeczki będą miały następujący przebieg:

• Msza żałobna: środa, 20 października br. o godz. 11:00 w katedrze opolskiej.
  • Msza pogrzebowa: czwartek, 21 października br. o godz. 12:00 w kościele parafialnym Matki Boskiej Różańcowej w Nędzy (diec. gliwicka)

Na Wydziale Teologicznym UO przy ul. Drzymały dziś i jutro (tj. 18 i 19 października) wyłożona będzie księga, do której można wpisywać kondolencje. Po uroczystość pogrzebowych w gmachu Wydziału Teologicznego w Opolu księga kondolencyjna będzie wyłożona jeszcze przez tydzień.

Polecajmy śp. ks. Helmuta Bożemu Miłosierdziu:
Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Helmut, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.